Alli 60mg

Tabletki na odchudzanie Alli to suplement należący do grupy preparatów blokujących wchłanianie tłuszczów przez nasz organizm. Produkowane przez GlaxoSmitheKline tabletki znalazły się w naszym rankingu na bardzo wysokim miejscu przede wszystkim ze względu na skuteczność potwierdzoną przez wiarygodne instytucje takie jak Instytut Kardio-Metaboliczny w Niemczech lub Polskie Towarzystwo Badań Nad Otyłością.


tabletki alli

Orlistat - co to takiego i jak działa?

Substancja czynna w tabletkach na odchudzanie Alli - orlistat, od 2009 roku stała się dostępna na terytorium całej Unii Europejskiej. Dzięki temu każdy obywatel państwa należącego do UE uzyskał szanse wspomagania walki z nadmiernymi kilogramami przy użyciu substancji do tej pory dostępnej tylko i wyłącznie na receptę.


Liczne badania naukowców wykazały że substancja czynna w tabletkach Alli skutkuje utratą blisko 50 % wagi więcej niż w przypadku stosowania samego planu żywieniowego. Dzieje się tak z powodu specyficznych cech orlistatu który działa w przewodzie pokarmowym blokując wchłanianie do naszego organizmu większości tłuszczu znajdującego się w spożywanych przez nas posiłkach. Ta charakterystyczna cecha sprawia, że tabletki Alli najskuteczniej działają w połączeniu z niskotłuszczowym planem żywieniowym. Połączenie tych dwóch składników skutkuje praktycznie całkowitą eliminacją wchłanianego przez nasz organizm tłuszczu. Sytuacja ta może w prosty sposób doprowadzić nas do sukcesu w walce z otyłością.

Farmakologiczny punkt widzenia

Orlistat

Tabletki na odchudzanie Alli skierowane są do osób dorosłych, borykających się z problemem otyłości, u których popularny wskaźnik BMI jest większy niż 28 kilogramów na metr kwadratowy. Orlistat zawarty w tabletkach działa miejscowo, tylko w przewodzie pokarmowym. Jest to sytuacja bardzo korzystna ponieważ substancja w żaden sposób nie wpływa na funkcjonowanie mózgu. Dzięki temu stosując kurację tabletkami Alli nie czujemy przemęczenia i nie mamy żadnych problemów ze snem. Dolegliwości takie często towarzyszą odchudzaniu przy użyciu tak zwanych „fat burnerów”. Orlistat zapobiega wchłanianiu w przewodzie pokarmowym tłuszczu znajdującego się w posiłkach. Dzięki temu tłuszcz nie przekształca się w zbędne kilogramy. Żeby zrozumieć jak działa Alli musimy wiedzieć, że tłuszcze które wprowadzamy do układu pokarmowego są hydrolizowane do postaci wolnych kwasów tłuszczowych i monoglicerydów. W takiej formie związki te mogą być całkowicie wchłonięte przez nasz organizm. Za hydrolizę odpowiedzialne są lipazy żołądkowe i trzustkowe. Kuracja tabletkami Alli sprawia, że cząsteczki orlistatu łączą się z cząsteczkami wspomnianych lipaz i powodują ich dezaktywację. Dzięki temu suplement diety Alli zapobiega wchłanianiu ponad 30 % przyjmowanych w pokarmie tłuszczów które są wydalane przez organizm w stolcu.

Alli + dieta niskotłuszczowa

Stosowanie kuracji odchudzającej tabletkami Alli powinno wiązać się z przejściem na odpowiedni plan żywieniowy. Chodzi tu przede wszystkim o spożywanie produktów o niskiej zawartości tłuszczów. Dodatkowo dzienne spożycie białek, tłuszczów i węglowodanów powinno być rozłożone na trzy podstawowe posiłku. Tak jak w przypadku każdego planu odchudzania, specjaliści zalecają zwiększoną aktywność ruchową, która wzmocni efekty działania preparatu i korzystnie wpłynie na ogólną kondycję naszego organizmu.


orlistat związki

Ile można schudnąć?

W przypadku preparatu Alli badania wskazują jednoznaczną wartość jaką możemy zrzucić stosując kurację. Jest to 50 % utraty masy ciała dodatkowo do tego co schudniemy stosując tylko dietę żywieniową. Dlatego na każde normalnie zrzucone 2 kilogramy, suplement Alli „dorzuca” swój własny kilogram w dół.

Przeciwwskazania

Znana nadwrażliwość na orlistat lub jakąkolwiek substancję pomocniczą; równoczesne stosowanie cyklosporyny, warfaryny lub innych doustnych leków przeciwzakrzepowych; przewlekły zespół złego wchłaniania; cholestaza, ciąża, karmienie piersią

Stosowanie orlistatu może potencjalnie zaburzać wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (A, D, E oraz K). W związku z tym zaleca się przyjmowanie uzupełniająco preparatów wielowitaminowych.

Pacjenci przyjmujący leki przeciw nadciśnieniu lub obniżające poziom cholesterolu powinni skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Pacjenci przyjmujący leki przeciwcukrzycowe powinni przed rozpoczęciem stosowania preparatu alli skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.


Ocena użytkowników: 7/10